Az Európai Unió területén 1991 óta működik a 112-es segélyhívó szám, amely az Európa Tanács szándékai szerint az Unió polgárai számára minden tagállamban azonos elvek alapján biztosítja az egységes kapcsolatfelvétel lehetőségét a segítséget nyújtó készenléti szervekkel.
A Safer Internet Day (Biztonságos Internet Napja) alkalmából több mint 100 országban a bűnmegelőzéssel fogalalkozó szervezetek hívják fel a figyelmet az internethasználat előnyeire valamint veszélyeire.
A rendőrség fel kívánja hívni a figyelmet az áldozattá válás megelőzésének, az áldozattá váltak megsegítésének, továbbá a társadalmi szolidaritásnak a fontosságára.
A Nemzetközi Polgári Védelmi Világszervezet célkitűzése a katasztrófák veszélyeitől való védelmezés, és az életben maradás feltételeinek biztosítása rendkívüli állapot idején.
Az 1848 március 15-i forradalom célja a Habsburg uralom megszüntetése, a függetlenség és az alkotmányos berendezkedés kivívása volt.
A dohányzás elleni küzdelem a WHO egyik legfontosabb feladata lett az utóbbi években.
A megemlékezés célja felhívni a figyelmet, hogy kívánatos lenne az elsősegélynyújtás szélesebb körű ismerete a társadalom minden tagja számára.
Az ENSZ Közgyűlésének 2005-ben hozott döntése értelmében november harmadik vasárnapján a közlekedési balesetek áldozataira emlékezünk világszerte. Az emléknap célja, hogy felhívja a figyelmet a közlekedési veszélyhelyzetekre.
2001 óta e napon hívják fel a világ országainak figyelmét arra, hogy támogassák és védelmezzék a gyermekek jogait.
Az ENSZ 1999. december 17-ei határozata nyilvánította világnappá.
A PoliceMail a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság rendszeresen megjelenő információs hírlevele. Íratkozz fel hírlevelünkre, hogy első kézből kapj friss információkat, értesülj a legújabb felhívásokról, hirdetményekről, melyek a biztonságodat védik.
2011. április 12. a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács megalakulásának napja, és egyben a bűnmegelőzés napja is. Ezen a napon a közös erőfeszítés, a széleskörű összefogás fontosságára igyekszenek felhívni a figyelmet a bűnmegelőzésben dolgozó szakemberek,
1999-ben nyilvánította nemzetközi nappá az ENSZ. Ezen a napon világszerte szerveznek programokat, hogy felhívják a figyelmet a nők elleni erőszak megszüntetésének fontosságára.
1989-ben ezen a napon fogadták el az ENSZ gyermekjogi egyezményét. Három pillére van: a gondoskodás-ellátás, a védelem és a részvétel joga.