A Police Coffee rendezvény a Szentendrei Rendőrkapitányság kapitányságvezetőjének ötlete alapján indult 2013. év nyarán egy Budakalászi bevásárlóközpontban. A program szorosan kapcsolódik a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács (NBT) által megírt és a Kormány által 2013. szeptember 18-án elfogadott Nemzeti Bűnmegelőzési Stratégia egyik célkitűzéséhez, melyben a lakosság szubjektív biztonságérzetének fokozása a cél.
Mivel a településeket érintő problémákat helyben, a falvakban és városokban szükségszerű megoldani, így a rendőrség és a lakosság közötti párbeszéd javítása, valamint a bűnmegelőzés hatékonyságának növelése érdekében az NBT országos programot szervez a CBA Kereskedelmi Kft-vel közösen, melynek keretében évente több alkalommal Police Coffee elnevezéssel lakossági fórumot tart.
A Századvég alapítvány által elkészített országos felmérés szerint a lakosok közel 40%-a a rendőrrel való találkozás révén ítéli meg a rendőrség munkáját, illetve a megkérdezett személyek a „Miben kellene leginkább változtatni a rendőrség tevékenysége kapcsán?” kérdéskörben szintén első helyen említik meg, hogy közelebb kellene hozni a rendőri munkát az emberekhez.
A Police Coffee a közösségi rendészet felé vezető út fontos állomása. A rendezvényen bűnügyi, bűnmegelőzési, rendészeti és igazgatásrendészeti szakterület rendőri vezetőivel, illetve kollégáival folytathatnak a lakosok kötetlen beszélgetést egy kávé mellett.
Hangsúlyozzuk, hogy a helyi közbiztonságért felelős szakembereket érdekli, hogy a településen lakók hol és milyen problémákat, fejlesztési lehetőségeket látnak, mire szeretnének megoldást találni a biztonságuk növelése érdekében. Éreztetni szeretnénk, hogy a rendőr nem csak büntet, hanem partnerként segít a rendőrség munkájával kapcsolatban felmerülő lakossági kérdések megvitatásában.
A Police Coffee egy olyan lakossági fórum, ami megkönnyíti áthidalni a jelképes szakadékot a rendőrség és a lakosság között, segítve ezzel a lakosok szubjektív biztonságérzetét növelését.
Drogprevenciós Tiszt
2014-től folyamatosan működik „A szülők és a családok a Rendőrség kiemelt partnerei a kábítószer-bűnözés megelőzésében” országos drogprevenciós program. A programtervben meghatározottak szerint, valamennyi rendőrkapitányságon kijelölésre került egy-egy drogprevenciós-tiszt, akik rendszeresen telefonos ügyeleteket, fogadóórákat tartanak, valamint e-mailben válaszolnak a hozzájuk fordulóknak. Fiatalok, szülők, iskolák, pedagógusok fordulhatnak hozzájuk segítségért, tájékoztatásért, bármiféle kábítószerrel kapcsolatos információért.
A PoliceMail a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság rendszeresen megjelenő információs hírlevele. Íratkozz fel hírlevelünkre, hogy első kézből kapj friss információkat, értesülj a legújabb felhívásokról, hirdetményekről, melyek a biztonságodat védik.
2011. április 12. a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács megalakulásának napja, és egyben a bűnmegelőzés napja is. Ezen a napon a közös erőfeszítés, a széleskörű összefogás fontosságára igyekszenek felhívni a figyelmet a bűnmegelőzésben dolgozó szakemberek,
1999-ben nyilvánította nemzetközi nappá az ENSZ. Ezen a napon világszerte szerveznek programokat, hogy felhívják a figyelmet a nők elleni erőszak megszüntetésének fontosságára.
1989-ben ezen a napon fogadták el az ENSZ gyermekjogi egyezményét. Három pillére van: a gondoskodás-ellátás, a védelem és a részvétel joga.