Szerepe van az áldozatvédelemben és az áldozatsegítésben egyaránt.
Áldozatvédelem: Mint a bűntetőeljárás szereplője (ügyészséggel, bírósággal), minden bűncselekmény áldozatának eljárásbeli jogokat biztosít, melyet törvény határoz meg és ezen jogoknak a célja az áldozatvédelem. Vagyis az, hogy a bűncselekmény áldozata a legnagyobb kímélettel tudjon részt venni a büntetőeljárásban.
Áldozatsegítés: A büntetőeljárás kereteink kívül nyújtott segítő szolgáltatások. A nyomozó hatóság tájékoztatja a bűncselekmény sértettjét arról, hogy áldozatsegítő támogatásra, szolgáltatásokra lehet jogosult, és arról, hogy hozzájárulása esetén meghatározott adatait, valamint az általa megadott elérhetőségeit a közvetlen kapcsolatfelvétel céljából továbbítja az áldozatsegítő szolgálat részére. Ennek köszönhetően az Áldozatsegítő Központ fel tudja venni a kapcsolatot a sértettel és személyre szabott tájékoztatást tud adni számára az igénybe vehető szolgáltatásokról.
A PoliceMail a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság rendszeresen megjelenő információs hírlevele. Íratkozz fel hírlevelünkre, hogy első kézből kapj friss információkat, értesülj a legújabb felhívásokról, hirdetményekről, melyek a biztonságodat védik.
2011. április 12. a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács megalakulásának napja, és egyben a bűnmegelőzés napja is. Ezen a napon a közös erőfeszítés, a széleskörű összefogás fontosságára igyekszenek felhívni a figyelmet a bűnmegelőzésben dolgozó szakemberek,
1999-ben nyilvánította nemzetközi nappá az ENSZ. Ezen a napon világszerte szerveznek programokat, hogy felhívják a figyelmet a nők elleni erőszak megszüntetésének fontosságára.
1989-ben ezen a napon fogadták el az ENSZ gyermekjogi egyezményét. Három pillére van: a gondoskodás-ellátás, a védelem és a részvétel joga.